“Χάλκινη” η ομάδα του Λιμενικού στους αγώνες ΚΑΡΑΤΕ Ενόπλων Δυνάμεων Σωμάτων Ασφαλείας 2018

Την 03/11/2018 πραγματοποιήθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο Πάρκου Γουδή Αττικής οι Αγώνες Πρωταθλήματος Καράτε Ε.Δ. Σ.Α. έτους 2018.Η Ομάδα του Λ.Σ. με την καθοδήγηση του προπονητή της Εθνικής Ομάδας Ε.Δ. Σ.Α. πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, καταλαμβάνοντας: Το ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ και την 1η θέση βαθμολογικά στην κατηγορία των γυναικών. Το ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ και την 3η θέση στη γενική ομαδική κατάταξη των ανδρών.Το επίπεδο των αγώνων ήταν ιδιαιτέρα υψηλό δεδομένου ότι στους αγώνες συμμετείχαν αθλητές των Ε.Δ. Σ.Α. με διεθνείς διακρίσεις.Η σύνθεση της ομάδας του Λ.Σ ήταν:ΑΡΧΗΓΟΣ ΟΜΑΔΑΣ: Σημαιοφόρος Λ.Σ. Βαγιακάκος ΚωνσταντίνοςΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: Σημαιοφόρος Λ.Σ. Βαγιακάκος ΚωνσταντίνοςΑΘΛΗΤΕΣ:01. Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ. Αργυρόπουλος Αντώνιος02. Επικελευστής Λ.Σ. Νταβαρίνος Σταύρος03. Επικελευστής Λ.Σ. Παραλήκας Μάριος04. Επικελευστής Λ.Σ. Λάλλας Παναγιώτης05. Κελευστής Λ.Σ. Παπαγιαννοπούλου Ευθαλεία06. Κελευστής Λ.Σ. Φρυγιουδάκη Μαρία07. Λιμενοφύλακας Πολυγένης ΠαναγιώτηςΑναλυτικότερα οι διακρίσεις των αθλητών του Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. στους Αγώνες Πρωταθλήματος Καράτε ΕΔ ΣΑ για το έτος 2018 έχει ως ακολούθως:ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ κατέκτησε η Κελευστής Λ.Σ. Παπαγιαννοπούλου Ευθαλεία καταλαμβάνοντας την 2η θέση στο Kumite open Γυναικών και την 2η θέση στα Kata Γυναικών.ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε ο Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ. Αργυρόπουλος Αντώνιος καταλαμβάνοντας την 3η θέση στα Kata Ανδρών.ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε ο Επικελευστής Λ.Σ. Νταβαρίνος Σταύρος καταλαμβάνοντας την 3η θέση στο Κumite Ανδρών στα +84 κιλά.ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε ο Κελευστής Λ.Σ. Λάλλας Παναγιώτης καταλαμβάνοντας την 3η θέση στο Κumite Ανδρών στα -75 κιλά.ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε η Κελευστής Λ.Σ. Φρυγιουδάκη Μαρία καταλαμβάνοντας την 3η θέση στο Kumite open Γυναικών και την 3η θέση στα Kata Γυναικών.ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε o Λιμενοφύλακας Πολυγένης Παναγιώτης καταλαμβάνοντας την 3η θέση στα Kata ΑνδρώνΤους αγώνες τίμησε με την παρουσία της ως εκπρόσωπος του Αρχηγού Υ.ΝΑ.Ν.Π./Α.Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., η Ολυμπιονίκης του τριπλούν Αντιπλοίαρχος Λ.Σ. Βασδέκη Όλγα.